Rasedus ja alkohol 21.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lgp. doktor,

Kui vahetult enne rasestumist ja ka päris algstaadiumis on tarbitud üsna palju alkoholi (kuna ei teadnud rasedusest), kas siis võib kindel olla, et edaspidi võib esineda tüsistusi või muid probleeme?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija !

Kindel ei või olla milleski, mida pole meditsiiniliselt tõestatud. See ei ole siiski põhjus otsustada raseduse katkestamise kasuks, sest seda polegi võimalik tõestada. Ühe haigla patsiendi teadvas nõusolekus on lause: abort on elu hävitamine.

Teie mure on arusaadav. Lohutuseks võin väita, kui rasedus tekkis, olid selleks ka vastavad (head) tingimused olemas.

Psühholoog Tõnu Ots on loengul öelnud:"Alkohol on organismile "tuttav" mürk, teda leidub igas organismis väikestes kogustes".

Naistearst Galina Litter,