Spiraali eemaldamine 18.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp.dr. Kadastik!

Küsimus on lühike ja konkreetne:

kas emakasisest spiraali eemaldatakse menstruatsiooni alguse- või lõpupoole?

Ette tänades,

Malle

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Spiraali eemaldamine ei olene menstruatsiooni päevast. Oluline on, et oleks menstruatsioon. Kui eemaldada mitte menstruatsiooni ajal võib olla see pisut valulikum, kuna emakkael ei ole nii avatud, kui sel ajal. Spiraali panek võiks olla menstruatsiooni lõpu poole, kuna suurema vereerituse korral võib see väljuda.