Ovulatsioonitesti kasutamine 18.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp.dr. Litter!

Soovin peatselt soetada perre kolmandat last ja seoses sellega on plaanis kasutada ovulatsioonitesti "tähtsate päevade" kindlaksmääramisel.

Küsimus selline : kas ovulatsioonitesti tulemused sõltuvad ka emakasisese spiraali olemasolust ? Kas testi saab teha ka enne või alles pärast selle eemaldamist? Küsimus iseenesest tundub võib-olla pisut naiivne,aga 7 aastat tagasi ei teadnud keegi veel midagi sellistest testidest...

Ette tänades,

Mare

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Mare !

Kas Teil on praegu emakasisene spiraal? Kui soovite rasestuda, tuleks spiraal menstruatsiooni ajal väljutada.

Kõike, mis on apteegi käsimüügis, võite osta ja kasutada. Konsulteerige proviisoriga. Raseduse teke on tunduvalt keerulisem ja sõltub ~100 eriolukorrast, ka mehepoolsetest.

Kui Te ei rasestu 0,5 aasta jooksul peale spiraali väljutamist, tuleb alustada uuringuid põhjuste selgitamiseks. Kasulik on enne planeeritavat rasedust kontrollida veri, veresuhkur, haigustekitajad jm.

Naistearst Galina Litter,