Rasedus ja sünnitus 15.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Minul on selline küsimus,et praegu olen viiendat nädalat rase, kuid arsti aja sain alles 22.maiks ning selleks ajaks on rasedus 9 nädalat. Kas peaksin kusagile mujale arsti aega otsima või võin rahulikult oodata oma kohaliku arsti aega. Erilisi kaebusi ei esine ,välja arvatud kohati esinev päris hull iiveldus. Kas selle vastu aitab midagi? Ning veel, kas aurusaunas käimine mõjub kuidagi halvasti lootele?

Teile kõike head soovides.

Kristi

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kristi !

Kui kaebusi ei ole ja Teil on sünnitamise plaan, võite oodata.

Iivelduse vastu aitab väheste portsudena jaheda toidu söömine. Tähtis on joomine (gaasita eesti mineraalvesi). Hommikusöögi võib ära jätta, kasulik on jook voodisse! Iiveldus möödub tavaliselt 12.nädalaks. Apteegis on käsimüügis Kompensan (vähendab rasedatel tõusnud maohappesust). Rasedatele ei sobi puljongid (prof. K.Grossi loeng).

Aurusaun ei mõju lootele halvasti. Küll aga oleme mures kuumuse tõttu (leilisaun) ähvardava raseduse katkemise korral, tõuseb oht veritsustele.

Naistearst Galina Litter

tel. 6052 739, -715