double test 03.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere

sooviksin teada, kas double test tehakse kõigile rasedatele? olen 27 aastane ning arsti määratud raseduse suuruseks on praegu 14/15 nädal. double test tehakse vist 15-17 nädalal. möödunud nädalal visiidil käies küsisin double testi kohta, kuid arst ei saanud nagu arugi, mida ma küsisin ning väitis, et mulle pole enam mingeid teste teha vaja. endal küll nüüd süda valutab. kui nüüd kuu aja pärast uuesti lähen, siis on ju juba hilja veel kord double testi nõuda. UH tehti 9/10 nädalal, kuid kahjuks ei öeldud, mida selle käigus välja selgitada õnnestus. nagu võibolla isegi aru saate, olen mures eelkõige lapse kromosoomihaiguste (down'i sündroom) pärast.

ette tänades

pille

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kõikidele rasedatele on näidustatud double testi tegemine, seetõttu on see teilegi soovitav.Selle analüüsi põhjal saab selekteerida rasedad,kes vajaksid lootevete uuringu edaspidi. Konkreetselt see test ei diagnoosi midagi kindlat,kuid aitab edasi täpsustada.