rasedus ja streptokokk 01.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp. Doktor!

Käies viimane kord kurguarsti juures, pandi mulle mandlitest analüüse võttes diagnoosiks beeta hemolüütiline streptokokk ++++ "G" tüvi - tulemuseks arsti soovitus mandlid välja lõigata.

Minu küsimus seisneb selles, et samal ajal planeerides mehega rasedust ning sooviga "kõik õieti teha": kas see on tulevasele lootele kuidagi moodi kahjulik? Kas enne raseduse planeerimist tasub mandlid igal juhul opereerida (järjekorrad opereerimisel ca 1 aasta ...)? Kas siin nendel 2 asjal üleüldse ohtlik seos?

lugupidamisega,

Murelik

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kõik oleneb, kas teil on olnud pidevalt probleeme mandlitega ja olete sageli haige. Sel juhul soovitaks küll mandlid enne rasestumist opereerida, kui see on võimalik. Kui teil on infektsioon, mis ei allu muule ravile nagu teile soovitati, siis kindlalt väita ei saa, et teie rasedus kulgeb 100% hästi.