tõend raseduse kohta 28.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Millisest raseduse kestuse hetkest hakatakse väljastama tõendit raseduse kohta? Kas kohe kui rasedus on tuvastatud?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Tõendit raseduse kohta võib väljastada naistearst kohe, kui rasedus on kindlaks tehtud. Haigekassa aktsepteerib tavaliselt rasedust, mille kestvus on 12 nädalat. Sellise raseduse kestvuse juures on kindel , et naine soovib sünnitada (raseduse katkestamine naise soovil ei ole võimalik).

Tervitades Aire Sekavin