Ravimid ja rasedus? 11.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, küsimus selline, et sooviksin teada kas vähiravim Nolvadex-D

on lootele kahjulik või mitte? Mammoloog ei keelanud rasestuda kuid infolehel oli range soovitus rasedusest hoiduda ja günekoloog rääkis sama juttu ja saatis kohe abordile, keda nüüd uskuda? Abort on kahjuks juba tehtud aga süda ei anna rahu, et äkki oleks olnud võimalus ikkagi normaalne laps sünnitada. Olen 26 a. naine ja 5 a. lapse ema, ja ühes rinnas on fibroadenoom.

Palun teid, et te vastaksite, sest tahaks selle väga pingelise ja kurva perioodi ükskord seljataha jätta.

Ette tänades ja lootes vastusele,

Gerda

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Gerda!

Fibroadenoom ei ole vähk, vaid hormonaalne healoomuline protsess.

Kuni 11.nädalani otsustab naine, milline on tema soov raseduse suhtes. Arstid on konsultandid. Kahju, et Te ei konsulteerinud enne onkoloog-mammoloogiga ja teise(selt) günekoloogiga. Rõhutan veelkord, raseduse katkestamise otsuse teeb naine, arstil on keelatud mõjutada patsiendi otsust, küll aga selgitada riske.

Tähtis on Teie arstlik diagnoos, histoloogilise uuringu tulemus ja prognoos: seda kõike saate ka praegu onkoloogilt täpsustada. Peaksite ka praegu teadma plaane tulevikuks raseduse suhtes.

Kasutan psühholoogide õpetlikku lauset: me ei saa muuta möödunut. Tuleb elada täna ja praegu ning mõelda homsele. Proovige mõelda tulevikule.

Kõige täpsema vastuse ravimi kohta saate ravifirma esindajalt.

Naistearst G.Litter