tsüklihäire 27.05.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Viimati olid päevad 20 aprill, varem on ilusti käinud ja vahet olnud umbes 28 päeva..Täna 27 mai ja päevi pole veel olnud , tavalist enne päevi tunnen ennast halvasti ja alati saan aru kuna hakkavad, seekord ei ole sellist tunnet..Tegin ka testi 3 päeva tagasi oli negatiivne.Küsimus seisneb siis selles, kas on see tsüklihäire v ma tegin testi veel liiga vara..

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Kui rasedus on välistatud, siis on alates 36. päevast tegemist menstruaaltsükli häirega.
Kui tarvitasite eelnevalt antibeebipille, siis võtab tavapärase menstruaaltsükli taastumine aega.
Korrake rasedustesti kord nädalas hommikusest uriinist ja tehke otsus, kas soovite hoiduda või soovite sünnitada.
Alati võite ise pöörduda synlab laborisse ja ise tasudes paluda teha testi rasedushormoonile HCG.
Rasedusest hoidumiseks on käsimüügis kondoomid, Pharmatex sari, viljakusmonitor, retseptiga antibeebipillid, EVRA plaaster, NuvaRing jm.

Galina Litter nasitearst.ee
Pirita Naistearstid