Rasedus ja ülekaal 17.05.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 29 aastane naine. Plaanime abikaasaga, et oleks aeg laps saada. Kuid minu mure on see, et olen tugevalt ülekaaluline. Pikkus 176cm ja kaal 112kg. Praeguseks olen 10kg maha saanud (kaal oli üle 120kg), mingisse ideaalkaalu ma end ajada ei unista. Kuid sooviksime väga last saada, kuna nooremaks ma ei jää, seni pole julgenud proovida rasestuda ülekaalu tõttu. Mul on väga suur hirm, et ülekaal mõjub lapsele halvasti. Ülekaaluga olen võidelnud terve elu. Hetkel tahan kaalu saada 100kg ligi, enne kui midagi proovima hakkaks, kuid tean, et ka see pole ideaalne. Muidu on tervis korras. Kroonilisi haigusi pole ja ravimeid ei tarvita, mensesed regulaarsed ja probleemideta. Ei oska ja ei tihka selle murega kuhugi pöörduda ka. Ei tea mida teha. Kas on ka naistearste/ämmaemandaid kes on spetsialiseerunud nõustama antud probleemiga inimesi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Olete tubli, et pöördute ja küsite nõu. Tartu Ülikooli Naistekliinikus soovitan suurte kogemustega head kolleegi dr Maie Väli ja Tallinnast endokrinoloogi dr Marju Past.
Teil on õigus, ülekaaluga on rasestumise võimalus aeglustunud ja rasedusega kaasnevad tüsistuste riskid tõusnud, nagu tromboos, gestoos, jpm. Nii, et tuleb kohe tegutseda, mida noorem patsient, seda parem.
Ise saate määrta ovulatsioone ovulatsioonitestidega või viljakusmonitoriga viljakusmonitor.ee.

Kui jääte hätta, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikuood, saan ka ise kolleegidega ühendust võtta.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid