Äge tupeseen ja 19 nädalalt arsedust. 02.05.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Austatud doktor,

Olen nüüdseks 19. nädalalt rase ja vaevlen tupeseene käes. Tupeseene vaevused algasid mul kuskil aasta aega tagasi, kui tutvusin oma lapse isa ja mehega. Sain esialgu ravi nädal aega tupeküünlad ja määrisin Klotrimasool-kreemiga. Päris lahti haigusest ei saanud, kuid leevenes. Sügisel 2016 sain uue ravi Gyno-Pevaryl tupekuulikesed, 15 tk karbis, 50 mg ja võtsin suukaudu sisse ka kuu ajase vahega rohtu. Mees kasutas Canesten kreemi ja määris enda suguelundeid.Siis ka leevenes olukord. Vahepeal oli meil mehega suhtes paus, aga tundsin ikka sellist kipitust ja valulikkust, aga andis elada. Nüüd oleme taas koos ja peale seksi tupeseen kohe ägenes pahasti. Tunnen sügelust, tuleb kohupiimataolisi tükke ja valus on vahekorras. Olen nii mures, sest enne polnud mul 10 aastat üldse sellist probleemi. Kas Teil on midagi soovitada? Kas mees peaks ka minema arstile siiski kontrolli, sest temaga suhtes olles mul need mured algasid.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Tupe seeninfektsioon on kaasja elustiiliga kaasnev sage probleem, mis ägeneb sageli just raseduse ajal.
Ravi on õige ja sobiv rasedale: "Sügisel 2016 sain uue ravi Gyno-Pevaryl tupekuulikesed, 15 tk karbis, 50 mg "
Suure tõenäosusega tuleb neid asetada ööseks tuppe pidevalt raseduse lõpuni, Klotrimasool kreem on käsimüügis, mida saate koos partneriga määrida väliselt vähemalt 2x päevas, veel on käsimüügis Ecocillin tupekuulikesed ja ka uued suukaudsed kapslid, info ecocillin.ee
Osa preparaate ei ole rasedatele soovitavad, kuid üle 20n võib lühiajaliselt ka neid ordineerida.
Kui olukord paari nädalaga ei parane, siis on hea teada, et kaasajal saab teha tupevoolusele uuringuid kandidiaasi paneeli, Atopobiumi ja Gardnerella vaginalise määramiseks, siis on ravi täpsem. Alati võib mees pöörduda meestekliinikusse uuringutele.
Tuleb muuta elustiili, ka need nõuanded on ecocillin.ee lehel.
Välistada tuleb ka muud sarnased haigused: pruritus, bakteriaalne vaginoos (BV), deskvamatiivne põletikuline vaginiit (DIV), tsütolüütiline vaginoos, laktobatsilloos, trihhomoniaas jm

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid