Kas võin olla rase või pigem tsüklihäire ? 24.04.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 25 aastane naisterahvas, teinud 2015 aastal ühe abordi ja nüüd sooviksin väga rasestuda. Viimane menstruatsioon oli 24.03.17, praegune menses hilinenud 3 päeva ehk pidi siis algama 21.04.17. Kuna mu tsükkel on muidu kogu aeg regulaarne olnud ja ma unepealt tean millal menses peaks algama (ka siis oli norm kui olin depressioonis), siis ongi tekkinud kahtlus, et võibolla olen rase. Vahekorras olin 14.04, biocard rasedustest 2 päeva enne päevi andis õrna triibu- ülejäänud 5 testi, mis teinud olen on olnud senini negatiivsed. Ka veretesti tegin täna mis näitab tulemuseks 1,2 ehk siis saan aru, et loogiliselt võttes pole võimalik, et ma rase oleksin. Siiski aga pole päevade algamisest kippu ega kõppu, iiveldab pidevalt, pearinglus, emotsioonid on laes ja tujukus. Aasta tagasi sain positiivse PAP tulemuse, mis aga 04.04.17 käidud visiidil kinnitati, et PAP test normis, ning ka kõik muud asjad korras selleks, et rasestuda. Ma lihtsalt olen nii segaduses ega suuda aru saada, mis nüüd minuga toimub? Kas olen peast rase või on peetumine või lihtsalt tsüklihäire või on siiski õhkõrn võimalus olla rase?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Olete õigesti aru saanud, et kõik võimalused on olemas: "Kas olen peast rase või on peetumine või lihtsalt tsüklihäire või on siiski õhkõrn võimalus olla rase?"
Korrake kord nädalas hommikusest uriinist rasedustesti. Alates 36. menstruatsioonipeetuse päevast peaks olema selge, kas tegemist on rasedusega või menstruaaltsükli häirega. Tehke rasedustest ja broneerige plaaniline aeg naistearstile. Menstruaaltsükli häireid saab ravida.
Reeglina on test algul +-, sest rasedushormooni on veel vähe. Ka mitte kõik mõnepäevased rasedused ei arene edasi, see on nn biokeemiline rasedus.
Aeg annb arutust, peab ootama ja jälgima rasedusteste.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid