Munasarjapõletik raseduse alguses 12.04.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Abikaasal on suured valud alakõhu piirkonnas. Algasid laupäeval
Käis 10.aprillil arsti juures. Tehti ultraheli uuring ja avastati et vasak munasari on alla langenud ja põletikuline. rasedust ei avastatud
Määrati anitbiootikumid ja küünlad.
Täna tegi ta raseduse testi ja tulemus on positiivne. Rasedus max 2 nädalat.
Kas ja kuidas mõjuvad põletik, antibiootikumid ja küünlad lootele.
Kas on oht ja mida peaks tegema

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et abikaasa on 29-aastane

Kahjuks ei selgu, millise põletikuga oli tegemist. Ka rasedatel esinevad kõik haigused nagu ka teistel, kuid teades raseduse olemasolust valitakse rasedatele lubatud ja sobivamad ravimid. Alati on õigem ravida probleemi kui ravimata jätta.
Rasedus tuleb kinnitada günekoloogilise ultraheliuuringuga, rasedus on kinnitatud siis, kui on näha embrüo ja tema südamelöögid ~alates 6-7 nädalast. Kindlasti tuleb üles kirjutada viimase menstruatsiooni 1. päev.
Soovitused on tavapärased, rasedus tuleb kinnitada, loote kuklavoldi uuring ja OSCAR test on kuni 11+6 ja loote anatoomia uuring 20+-1 nädalal.
Muretsemiseks ei ole põhjust, Eestis saab rasedust katkestada med näidustusel kuni 21+6.
Äkki rasedus saabuski tänu ravile.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid