operatsioon raseduse varases staadiumis 29.03.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Olen suurs mures ja vajaks nõuannet.
Nimelt tehti mulle erakorraline pimesoole operatsioon. Kuna kõhuõõnes oli ka põletik olin haiglas sees veel 4 päeva ja sain kanüüli kaudu antibiootikume ja samuti ka valuvaigistavaid süste suures koguses. Antibiootikumide kuur jätkus ka kodus 4 päeva.

Haiglast koju minnes pidid hakkama päevad, mis aga jäid ära. Perearst arvas,et see on stressist. Kuna mul ei andnud rahu tegin igaks juhuks rasedustesti, mis oligi positiivne. Nüüd on rasedust kinnitanud ka vereproov ja Uh. Hetkel peaks olema neljas nädal (nähtav lootemuna 0.5cm, rebukotti veel pole-seisuga 28.03.17)

Mure on aga suur, kuidas kõik see haiglas toimunud võis lootele mõjuda? Narkoos, antibiootikumid, valuvaigistid......
Kas peaks olema mures või kui rasedus püsima jääb on suure tõenäosusega lapsel ikka kõik korras? Kas sellest on abi, et see kõik toimus raseduse esimestel nädalatel ja äkki ei mõjutanud veel loodet?
Või peaks siiski kaaluma aborti, et välistada alaarengud/vaimsedhäired?

Kuupäevaliselt toimus asi nii:
22.02.17 algasid viimased päevad
8.03-9.03.17 OV ja vahekord, tõenäoline viljastumine
16.03.17 erakorraline pimesoole operatsioon
16.-20.03.17 haigla antibiootikumid + valuvaigistid
20.-24.03.17 kodune antibiootikumide kuur (rohi oli Unasyn)
28.03.17 rasedust kinnitati vereproovi ja Uh-ga (nähtav lootemuna 0.5cm, rebukotti veel pole

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

On selge, et kui rasedus on tekkinud ja pesastunud ning areneb ja kasvab, siis olid selleks olemas vajalikud tingimused. Ehk rasestusite just seetõttu, et põletikukolle sai eemaldatud ja korralikult ravitud. Mitte kunagi ei saa olla selles kindel, et veel kunagi elus tekib rasedusi.
Kõik naistearstid ja kõik emad soovitavad kindlasti sünnitada. Muretsemiseks ei ole täna põhjust, sest väärarenditele on 2 uuringut:
1) kuni 13+6 on nn kuklavoldi uuring ja OSCAR test;
2) 20 +-1 on loote anatoomia uuring;
3) Eestis saab rasedust katkestada arstide konsiiliumi otsusega kuni 21+6, kiiret ei ole.
Raseduse katkestamiseks näidustust ei ole, ka rasedaid ravitakse ja opereeritakse vajadusel. Andke minulegi teada, kui olete sünnitanud.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid