Rasedus ja lendamine 07.03.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Tegin paar päeva tagasi rasedustesti ning see oli positiivne (küll heleda triibuga) ning arvestades viimase tsükli alguskuupäeva, olen 4 nädalat rase. Minu küsimus seisneb selles, et kas 8ndal rasedusenädalal on ohutu lennata? Nimelt peaks sellel ajal toimuma juba ammu planeeritud pikk (üle 10 h kestev) lennureis ning puhkuse kestvus on planeeritud 2ks nädalaks.

Varasemalt (u 2 aastat tagasi) on olnud raseduspeetus (tehti medikamentoosne puhastus, kuna loode ei arenenud edasi) (rohkem rasedusi ei ole olnud) ja on väike müoom tagaseinas. Küsin veel seda, kas nii eelnev peetus kui ka müoom võiksid mõjutada rasedust?

Hetkel enesetunne hea, vaatamata ninakinnisusele ja palavikule 37,4C ning alakõhu survele.

Arstile lähen järgmisel nädalal.

Ette tänades vastuse eest,
J.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud J.,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

On selge, et raseduse ajal on suurim risk tromboosidele, eriti keiserlõike järgselt. Tegemist on TSA tüsistunud sünnitusabi anamneesiga: anamneesis peetunud rasedus, müoom. Kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev.
Lennufirmad lubavad reeglina lennata kuni 36n, et vältida enneaegseid sünnitusi. Saate juurde lugeda
http://rasedajalgimine.weebly.com/reisimine-raseduse-ajal.html Reisimine raseduse ajal
Vajalik võib olla raseduse suurust ja sünnitustähtaega sisaldava dokumendi olemasolu. Pikkade reiside ajal suureneb venoosse trombemboolia risk, mistõttu on vajalik liikumine lennu ajal, tugisukad ja piisav vedeliku tarbimine.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid