Loote pea mõõtmine 16.01.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin 28+4 rasedusnädalal loote 3D/4D ultrahelis ning sealne arst mõõtis loote pead teisiti, kui seda varem on tehtud. Üldiselt märgitakse mõõtmise ajal "ristikesed" nö ühest valgest joonest teiseni, kuid sel korral tegi arst alumise "ristikese" rohkem sisse poole. (Lisasin selgituseks ka pildi, mille videost võtsin). Mõõtmiste käigus selgus, et loode on kasvus umbes 2 nädalat maas ning kõige enam pidavat just pea mõõt väiksem olema. Kas võib olla, et arst mõõtis pead valesti?

Arst soovitas 2-3 nädala pärast uuesti UH-sse minna, et vaadata, kas laps on ehk lihtsalt oma vanuse kohta pisem, kuid kasvab stabiilselt või siis ehk on tarvis teha mingeid edasisi uuringuid.

Ma olen nüüd päris mures olnud, sest väga kurb oleks mõelda, et laps ei tunne end kõhus hästi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Ultraheliuuring on ikka subjektiivne, sest see on konkreetse arsti silm ja konkreetse arsti käsi, küll aga kogemustega arst näeb ju enamasti kohe ära, kas tegemist on ajale vastava lootega ja millimeetrid ei oma erilist tähtsust.
BPD mõõdetakse koolituste järgi koljuluu välispinnalt risti vastaskoljuluu sisepinnani. Täpsus on oluline patoloogiate puhul, septum ehk vahesein peaks olema risti. Vaadatakse ka ajuvatsakesi jpm.
Loote küpsust hinnatakse paljude parameetrite järgi, mitte ainult pea järgi.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid