Rasedus ja töötamine 09.12.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere lugupeetud, küsimus on järgmine.
Nimelt olen katsel jääda beebiootele. Hetkel käin tööl, mis tähendab 12 tunniseid vahetusi nii päeval kui öösel, põhimõtteliselt kõik see aeg seistes ning aktiivne olles (teenindaja). Konkreetseid puhkepause pole meil ette nähtud ning enamus öövahetusi tuleb olla üksi. Selline koormus on mulle probleeme valmistanud ka juba mitte rase olles.
Olen kursis, et on võimalik esitada tööandjale tõend lihtsustatud töö pakkumiseks. Kes selle väljastab? Kas seda on võimalik väljastada kohe kui rasedus on tuvastatud või peab ootama kindla rasedusnädalani?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, jah kui teil rasedus tuvastatud, siis tõendi annab günekoloog, mille esitate oma tööandjale. Millist võimalust teile pakutakse sõltub asutusest ja tööiseloomust antud töökohal. Mingit kergemat varianti peab tööandja kindlustama. Dr Kadastk