Rasestumine ja menses. 06.12.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Minu esimesest sünnitusest on möödas aasta,rinnaga toitmise lõpetasin poolteist kuud tagasi.Vahepeal olid päevad augustis vähese verega 7 päeva ja nūūd olid oktoobris väga vererohke 7 päeva.Ja siiani ei ole päevo rohkem hakanud.Rasestumiavastaseid vahendeid ei kasuta kuna soovime uue lapse ootele jääda.Haigusi pole
Oktoobris külastasin günekoloogi ja kõik oli ok.Muidu kaebusi pole,kui aind vahepeal on munasarjades valulikud tuiked.Enne esimest last oli tsükkel ebaregulaarne.Ilma päevadeta ei saa ka ju rasestuda ,mida ma saaksin teha et minu tsükkel taastuks,kuna rasestumissoov on suur.

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,

kirja lugedes tundub olukord olevat normi piires. Kuna sünnitusest on möödas vaid aasta ja rinnaga toitmise lõpetasite hiljuti, siis saategi märkida üles menstruatsioonide 1. päevad, lugeda menstruaaltsüklite pikkused, osta apteegist ovulatsioonitestid ja teha neid õpetuse järgi. Uus toode Eestis on viljakusmonitor.ee, mis järjest enam võidab populaarsust just nende patsientide osas, kes soovivad rasestuda ja sünnitada.
Kui tunnete munasarjade piirkonnas ebamugavust, siis võib olla tegemist positiivse nähtusega- ovulatsioonide taastumisega, mis on rasestumisel esmatähtis.
Hoidke normkaalu, alakaal on menstruaaltsükli häirete sage põhjus, ka ülekaal soodustab anovulatsioone.
Menstruaaltsükli häireid on võimalk uurida ja ravida. Aja saate broneerida meili glitter@naistearst.ee teel, vajalik isikukood.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid