Rase ja kurguvalu 04.12.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 7 nädalat rase ja juba mitmendat nädalat on kurguvalu ja nina kinni. Kurgumandlid on mul eemaldatud Kurguvalu ravimiseks olen kasutanud koduseid vahendeid: pipraplaaster, jõhvikas, küüslauk, sibul, tsirulised. Kas selline pikaajaline kurguvalu on lootele kahjulik? Kas peaksin pöörduma perearsti poole ja paluma teha tal lisaanalüüse (milliseid analüüse). Naistearstile saan alles detsembri lõpus. Muidu on enesetunne mul normaalne, vahel esineb väsimust, palavikku pole olnud

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

TERE, kui te ravite ennast looduslikke preparaatidega, siis see kindlasti lootele ei mõju, ka kurguvalu ei ole lootele kahjulik. See ravi on mõeldud ikka teie enesetunde parandamiseks. Lugupidamisega dr . Ü.Kadastik