Duphaston 02.12.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin täna arsti juures sooviga jääda rasedaks. Lõpetasin pillide võrmise 1 november ja päevasi pole tulnud. Samuti ütles arst, et hetkel pole võimalik rasestuda. Küll aga duphastoniga peaks see olema võimalik.
Arst ütles et hakkaks täna võtma, tegin seda. Võtan 2 tabletti 10 päeva järjest ja siis peaksid päevad hakkama? Kuid ma ei mõista seda millal pean uuesti tablette võtma ja mitu päeva järjest? See jäi mulle arusaamatuks.

Vastust ootama jäädes,

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Antibeebipillide toimel muutub emaka limaskest üliõhukeseks, seetõttu ei ole menstruatsioonid esialgu tajutavad, kuigi munasarjad toimivad endiselt vastavalt genotüübile. Limaskesta taastumine võtab aega vahel mõni kuu vahel pool aastat. Usaldan kogemustega kolleegi dr Maie Väli, kes on Eestis ainuke günekoloog-endokrinoloog, et võib olukorda jälgida isegi kuni pool aastat.
Seetõttu jääb hetkel arusaamatuks ravi, sest raviga muutuks limaskest veelgi õhemaks. Enne ravi määramist on tähtsaim uuring günekoloogiline ultraheliuuring ja emaka limaskesta paksuse mõõtmine. Ravi on vajalik vaid normist paksema limaskesta puhul. Kuna ravikuure on erinevate olukordade puhul erinevaid, siis meili teel neid kindlasti muuta ega kommenteerida ei ole võimalik. Vajalikud faktid.
Kuna mina ei ole teid näinud ega inspekteerinud, siis soovitan tulla vastuvõtule. Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid