Ovulatsiooni stimulatsioon 22.10.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 26.aastane ning kasutasin 6 aastata antibeebipille. Alates 01.07.2016 enam pille ei kasutnaud, kuna soovime elukaaslasega last saada.
Juulis ja augustis mul menstruatsiooni ei alanud, mistõttu pöördusin naistearsti poole, kesmääras mulle ravimi Duphaston, peale ravimi kasutamist oli mul menstruatsioon 10.sept-13.sept.

Oktoobris oli menstruatsioon 8.okt-10.okt (10.oktoobril oli hästi õrn määrimine). Naistearstiga jäi jutt et kui oktoobris menstruatsioon toimub, siis tsükli 2-3-4 päeval annan vereanalüüsi.
Seega käisin vereanalüüsi andmas 10. oktoobril (kuna 8-9.okt oli nädalavahetus ja ei saanud vereanalüüsi anda), kuid siis oli mul ainul õrn määrimine.

Naistearstile helistades, ütles arst, et analüüsi tulemsute põhjal ütleb tema et mul on ovulatsiooni tase liiga madal ning ilmslet iseenesest see mul ei taastu, mistõttu oleks vajalik ovulatsiooni stimulatsioon, kuid selleks pean minema naistearsti vastuvõtule

Kuna Tartu Ülikooli Kliinikumis on naistearsti ajad väga täis, mistõttu novembri keskel oli mul varasemast aeg juba pandud ja see aasta enam ühtegi vaba aega ei ole saadaval.

Kui lähen novembris naistearsti juurde siis tahaksin olla kindel et saan ovulatsiooni stimulatsiooniga kiirelt alustada.

Seetõttu tahaksin teada mida kujutab endast ovulatsiooni stimulatsioon ja kuidas seda tehakse?
Kas enne ovulatsiooni stimulatsiooniga alustamist on vajalik mehe spermaanalüüsi olemasolu? Kui jah, siis Tartu Ülikooli Kliinikumis ei ole enne minu naistearsti aega (minu aeg on novembri keskpaigas) mehele meestearsti aega saada.
Seetõttu küsiksin, et kui pöörduda kuhugi Tartu erakliinikusse, kus mees saaks spermaanalüüsi ära teha, siis keda arstidest soovitaksite jakas peaks pöörduma meestearsti, uroloogi või millise konkreetse arsti juurde?
Kas mees peaks laskma peale spermaanalüüsi veel mingid analüüsid ära teha?

Heade soovidega

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, mõnedel naistel võibki pillidejärgselt tsükkel ja ovulatsioon taastuda umbes poole aasta vältel. Ma ei kiirustaks. Kui tõesti ei rasestu, siis ovulatsiooni stimulatsioon tähendab tsükli alguses tablettide võtmist 5 päeva, vajadusel edasi tsükli II pooles lisandub Duphaston. Kui te lähete novembris naistearstile (saan aru et aeg olemas), siis võite veelkord täpsustada. Kui teil õrn määrimine ainult, siis peaks edaspidi tegema naissuguhormoonid ja võimalik et ka neid teiel ordineerida. Ovulatsiooni stimulatsiooniga samuti ei kiirustaks. - Mehe sperma oleks igati teretulnud ja seda tehakse kliinikumi androloogia kabinetis või kui olete väga murelik, siis saate seda teha ka erakliinikus Dr Ausmehe juures Tartus Teguri tn(saate internetis uurida) . Veelkod nii kiire ka pole, võite oodata oma tsükli taastumist mõnda aega. DR Ü. Kadastik