Duphaston raseduse tekke toetamiseks 19.10.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Seoses kollaskeha puudulikkuse ning sooviga rasestuda määras doktor Duphastoni al.14päevast 2 tabl 10 päeva.
Tsükkel üldjuhul 23-25päeva pikk, kuid ovulatsioon vahetult pärast menstruatsiooni lõppu. Kunagi kui esimese lapse sain ja ovulatsioon oli tsükli keskel, siis tarvitasin sama skeemi alusel Duphastoni. Siit ka minu küsimus: nüüd on ovulatsioon aga juba tsükli 6-ndal-7-ndal päeval, kas siis Duphaston ei peaks samuti varem hakkama? Ovulatsiooni testisin jooksval tsüklil ovulatsioonitestiga ja seda päris pikalt (enda teadmise jaoks) ja tuvastasin lisaks 6-7 tsüklipäeva ovulatsioonile testil 2 triipu ka nädal hiljem, ehk 13-14-päeval. Kas ovulatsioon toimuski 2 korda või võis juba tekkinud olla rasedus? Samas 14-st päevast algas ka juba Duphaston, mis aga olen kuulnud – testi näitu ei mõjuta.
Küsimise hetkel tsükli 17.päev.

Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Kuna ma ei ole teid kunagi näinud, siis otsuseid ei ole võimalik teha, sest raviskeeme on palju erinevate põhjustega ja annustega.
Lisan, et Duphaston on tuntud ja "hea" rohi, mis on kaua kasutusel ja "meeldib" nii patsientidele kui ka arstidele, aga see ei ole mingi imeravim ega "raseduse tekitaja". Rasestumiseks on vajalikud sajad erinevad tingimused, vanuse tõustes muutub rasestumine keerulisemaks. Iga uus rasestumine on ainulaadne.
Ehk aitaks teid see, kui võtate olukorda rahulikult, puhkate, sõidate partneriga soojale maale, ei mõõda ega arvuta pidevalt, oleme seda oma pikas töökarjääris näinud.
Võite teha ovulatsiooniteste, aga mitte igas menstruaaltsüklis. Uus toode on viljakusmonitor.ee, tutvuge.
Ärge liiga muretsege teooriate pärast, see teid ei aita. Abi oleks ehk preparaadist Inofolic ja viljakusvitamiinidest N.A.I.N.E. ja M.E.E.S.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid