Päevi pole 19.10.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

peale teist sünnitust algasid päevad 1,2 aasta möödudes. Päevi oli ainult üks kord aga nüüd on juba teist kuud päevad ära jäänud. Rase ma ei ole. Teist korda oodatavate päevade ajal on esimesl kolmel päeval alaseljas päevademoodi tuim valu. Ma imetan ka veel. Eelmise rasedusega ma imetasin ka 1,7 aastat ja päevad hakkasid kohe regulaarselt 1,2 aasta möödudes. Millise arsti poole peaksin pöörduma? Millega võib tegu olla?

Tervitades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Kui toidate rinnaga, siis on tegemist post partum-sünnitusjärgse amennorröaga ja ka menstruaaltsükli häiretega. Tehke otsus, kas toidate rinnaga ja lepite nende kaebustega või lõpetate rinnaga toitmise ja saate üle minna kombineeritud hormonaalsele kontratseptsioonile: antibeebipillid, plaastrid, NuvaRing vm.
Pöörduge nõustamiseks naistearstile.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid