Pakitsus tupes 09.10.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 35-aastane naine, 21 nädalat rase. Mul on viimasel nädalal olnud imelikud hetkelised torke moodi ebamugavuse tunne (natuke ka valu) just tupe suudmes, mitte alakõhus ja ka pakitsus tunne vahepeal seal. 12nädalal tehtud UH näitas, et platsenta on mul eesseinal madalal ja katab servaga emakakaela sisesuuet. Küsimus siis, et kas sellised torked on normaalsed.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Kui mõtlete tupe esikut, siis on selline kaebus tüüpiline tupe seeninfektsioonile, mida esineb rasedatel sageli.
Soovitused: ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel soovitav Lactacyd rasedatele, Klotrimasool kreem, mida määrige 2x päevas kaebuste kadumiseni ja suu kaudu Ecocillin Oral.
12n UHD määratud platsenta asetsus ei ole oluline, sest raseduse kasvades reeglina platsenta tõuseb-liigub-kinnitub ülespoole emaka põhja suunal.
20+-1 on ju Eestis ette nähtud loote anatoomia uuring, see on juba tunduvalt täpsem. Platsenta asukoht on tähtis ~1 kuu enne sünnitust, et vajadusel plaanida keiserlõige 38n.
Emaka ja loote kasvamine on muutuv ja põhjustab esmasrasedatel ja esmassünnitajatel vahel ebamugavust, mis möödub.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid