varjane rasedus ja ravimid 26.08.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Sain täna hommikum rasedustestil kaks triipu, muretsema paneb olukord et 2 päeva ennem seda tegin liiklusõnnetuse ja sain põrutada. Peale seda tarvitasin 2 ööl ravimit Sirdalud (veel ei olnud teadlik rasedusest). Rasestumise võimalus oli 29.07 ning nüüdseks ei ole päevi tulnud on vaid kerge heleroosa määrimine mõnel päeval. Vahekorras olles peale juulit on olnud väga kerge vere määrimine. Päevad oleks pidanud algama u 15.08.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija.
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Kui rasedus on soovitud ja oodatud, siis ainult rõõmustage. Kahjuks ei ole võimalik kõiki ootamatusi vältida, nii oli see meie vanavanematel, vanematel, meil jne.
Muretsemiseks ei ole põhjust, hakake tarvitama vitamiine rasedatele, toituge ratsionaalselt ja kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev, mis on kogu maailmas raseduse diagnostikas olulisim.
Kui soovite varem vastuvõtule, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, mob ja viimase menstruatsiooni 1. päev, leian aja mõneks teisipäevaks.
Alati võite ise tasudes pöörduda laborisse synlab.ee
http://synlab.ee/patsiendile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise* teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste ...
3 uuringut on tasuta, ise tasudes võite paluda rasedushormooni HCG, oluline on veregrupp ja reesusfaktor, mis ei muutu elu lõpuni.
Rõõmustage raseduse üle, broneerige mulle aeg.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid