Vaskspiraal ja rasedus 15.08.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tervist.Mul on selline mure, et 2a tagasi peale sünnitust sai pandud vaskspiraal. Peale spiraali panemist menstruatsiooni tsükkel oli nagu tavaliselt, suurt muutust ei olnud.See aasta(2016) juunikuus päevad ei olnud nagu tavaliselt, vaid oli selline paksu pruunika voolusega määrimine. Mina ei pannud sellele tähele, mõtlesin et ju spiraal nii mõjub ja vaatan kuidas olukord on juulikuus.Juulis, kuskil nädal enne päevade algust, tekkis tugev alakõhu valu, siis järsku määris päevade moodi verega, läksin pesema ja vannitoas tuli tupest peopesa suurene verehüübe tükk, ja rohkem määrimist ei olnud. Kuna olime perega reisil, siis ma paljudele sümptomitele ei pannud tähele, parempoolne alaselja valu, pidev ja torkiv (kahtlustasin, et neerud said külma), peavalud, nibude valukikkus, migi kollakas paks voolus. Nüüd augustis tegin rasedustesti, mis on ka postiivne. Arstile aeg on 16.september, nüüd olen väga mures, et ei tule väga hilja raseduse katkestamiseks, ükskõik kas on emakasisene või emakaväline rasedus.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 36-aastane

Mõistan teie muret, kahju, et ei soovitatud kaasaegsemat kontratseptsiooni.
Ma ei ole hetkel tööl, aga justkui jäi homme hommikul T 16.08 vabaks aeg kell 8.00, tulge kohale kell 8.00. Kontrollige üle oma veregrupp ja reesusfaktor, tuletage meelde viimati võetud uuring urogenitaalsele klamüdioosile, saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, mobiiltelefoni number.
Kui te ei soovi enam sünnitada, siis oleks arukas rasedus katkestada kirurgiliselt ja teise operatsioonina sulgeda munajuhad, siis sellist halba ootamatust ei tekiks, saate 2 narkoosi ja 2 operatsiooni ühe hinnaga. Nii tehakse ammugi Soomes, kus oleme töötanud paljude Eesti arstidega.
Tulge homme, 16.08 kell 8.00 Pirita Perearstikeskuse III korrusele konsultatsioonile, läbivaatusele.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid