sünnitusjärgne veritsus 01.06.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
uurin sünnitusjärgse verejooksu kohta. Olen lugenud, et verine voolus on tavaliselt esimese nädala jooksul, peale mida muutub voolus pruunikaks ja see järel kollakaks-valgeks ja võib kesta 6-8 nädalatal. Mure on sellest, et sünnitasin umbes kuu aega tagasi (05.05.16) ja siiani esineb verejooksu (punane verine voolus). Vahepeal jäi veritsus vähemaks või ei veritsenud üldse ja mõnel päeval esines ka pruunikat voolus ja seejärel mõned päevad tagasi pruunikas-kollakas voolus ning siis jällegi verine. Seega mind huvitab, kas see on normaalne ja võibki niimoodi kesta kuni 8 nädalat ?
Sünnitus oli loomulik, esimene laps ja esinesid esimese astme rebendid (enamasti sisemised). Küll aga oli mingi rebend nii raskesti kättesaadav, et tehti tuimestus ja saadeti opisaali õmblema. Kas võib olla, et see sisemine rebend läks õmblustest lahti ja veritseb?
Lisaks sooviks teada kaua võivad õmblused sulada? Siieni on vaid paar väikest niidijupikest ära tulnud. õmblused on häbememokade vahel ligi paar cm pikad. Igapäevaselt teen õhuvanne, pesen peale tualetiskäiku ning määrin ka astelpajuõliga. Kohati esineb sügelus või kipitustunne.
Sünnitusjärgne kontroll on kirjapandud 18.07. Kas võin rahulikult selle ära oodata ja loota, et ajaga läheb kõik korda või peaksin minema varem arstile?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, sünitusjärgselt veritsus kuni 6.-8 nädalat. Kogu aeg peaks ikkagi hulk vähenema. KUi vahepeal suhteliselt hele veri, siis ma soovitaks günekoloogi juurest läbi käia.DRKadastik