Rasestumine 25.03.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Üritan jääda rasedaks, kuid viimasel arstil käigul avastati mul polütsüstilised munasarjad. Arst kirjutas välja ka hormoonid. Seega on rasestumine minu poolt keerulisem kui tervel naisel.
Küsimus on aga hoopis minu mehes. Kui me seksime, siis esimene seemnepurse toimub mehel väga kiiresti. Mees saab aga koheselt seksiga jätkata ilma pausi pidamata ka kuni teise seemnepurskeni, mis tuleb tunduvalt hiljem. Muidu poleks selles olukorras mingit probleemi, kuid mul on tekkinud paar küsimust seoses rasestumisega.
Kas tõenäolisem on rasedaks jääda esimest seemnepurskest (minu loogika ütleb, et oleks, kuna selles peaks olema suurem kontsentratsioon spermatosoide)? Teine seemnepurse peaks olema üsna "lahja"?
Ja kas seksiga jätkamine peale esimest seemnepurset ei "suru" esimest spermat minust välja? Mis teeks rasestumise veelgi keerulisemaks.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Kaasajal on uuem termin multifollikulaarsed munasarjad (dr Kai Haldre MD PHD).
PCOS polütsüstiliste munasarjade sündroom tuleb kinnitada lisauuringutega.
PSOS puhul on viljatuse põhjuseks anovulatsioonid, ovulatsioonide mittetoimunime, mida saab parandada munasarjade drillimisega.
Viljatu paarisuhte uuringud on loogilise skeemi järgi teostatavad uuringud füüsilisest seemnepurskest sõltub vähe, sest rasestumiseks on vaja vaid üht spermatosoidi, aga enne peavad olema teostatud põletike uuringud, mehe uuringud androloogil, munajuhade läbitavuse kontroll jne, et rasestumine oleks võimalik.
Kui soovite tulla viljatu paarisuhte uuringutele, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid