Rasestumine imetamise ajal 02.02.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Imetan 1a 4k vanust last, soovin uuesti rasestuda. Menstruatsioonid on taastunud ja on muutunud regulaarseks (32-34 p), kuid neljast korrast kolmel juhul on olnud tegemist luteaalfaasi puudulikkusega (ovulatsioonist päevadeni 7-10 päeva). Ovulatsiooni pole testinud, kuid tunnen väga spetsiifilisi sümptomeid. Kui suur tõenäosus on rasestuda, või peaks imetamise täielikult lõpetama? Praegu imetan päeval ühe korra ja öösel 3-4 korda. Varasemalt rasestumisega pole probleeme olnud (2 korda). Hetkel pole rasestumine õnnestunud ühe tsükli jooksul.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kuna te veel imetate, siis suure tõenäosusega ongi põhjuse selles , et pole rasedaks jäänud. Imetamise ajal teatud hormoonid pärsivad ovulatsiooni. Rasestumise võimaluseks sel ajal arvatakse umbes 10 %.
DR Kadastik