3. keiser 25.09.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

2007 aastal oli keiser, erakorraline. 2014 detsembris oli plaaniline keiser. Plaanis oleks veel üks pisike saada, aga kuna teine keisrilõige tehti kõhul ülespoole, siis hetkel emakal kaks armi lähestikku. Kas võiks üldse kolmandat last planeerida ja kui, siis mis peaks olema ajaline vahe järgmisel sünnitusel.Oleme mõelnud, et hea oleks kui järgmine beebi tuleks siis kui 2014 sündinud laps oleks 2,3-2,5 aastane, et siis oleks emapalk sama ja saaks ka rahulikult kolmandat kodus oodata, mitte veel tööle minna, kuna olen istuval tööl ja hädas seljavaludega. Kas pikem ajaline vahe aitab vähendada emaka rebenemise riski? Kas 2,3-2,5 aastat vahet oleks mõeldav ja ei kätke endas suurt riski ning kas üldse võiks planeerida või on kolmas rasedus juba väga riskantne...Tänan juba ette vastuse eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kindlasti vôite planeerida kolmanda lapse sûndi. Kui pikk vôiks vage olla siis juba naisele endale kurnav vága járjest sûnnitada. Loomulik selline otsus on vága individuaalne. Kui keiser enne olnud, siis reeglina tôesti pakutud vaheks ûhte aastat. Samas tánapàeval emakaarmi ômblemiseks materjalid paremad kui aastaid tagasi. Kui vahe jàllegi pikemaks láheb nagu teie kûsimus oli,, siis see kûll ei oma táhtsust. Teil veel mure, et kôhuarmid erinevad. Emakasse tehakse ikka ûhele kohale, seega ei oma antud olukord jállegi táhtsuat.. Dr Kadastik