Rase, valu ülakõhus 02.09.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 23. nädalat rase. Teist nädalat tunnen valu ülakõhus, kõhu keskjoonest veidi paremal rinnaku all. Valu tunnen seda kohta katsudes ja teatud liigutusi tehes (nt ristatud kätte viimisel üles), esemete tõstmisel parema käega. Valu võiks kirjeldada kui terav-põletav. Ei ole täheldanud, et valu tugevneks pärast söömist. Millega võiks olla tegemist?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, raske õelda täpne valu põhjus, kuid siiski võiks olla seotud emaka kasvamisega ja surumisega naaberorganitele. Kindlasti ei tohi kõhtu korraga täis süüa, pigem süüa sagedamini, kuna kõhus on ruumi vähem ja sooled surutud rohkerm ülakõhu suunas. Täpsustada võiks sapipõie seisundit. Seega soovitaks pöörduda perearsti poole, kes saadab vajadusel konsultatsioonile eriala arstide juurde . DrKadastik