TRIPLE TEST 18.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus- Olen juba 29 n. rase ja alles nüüd lugesin analüüsi kohta, mida peaks tegema raseduse 15-17n. Kas seda nn. Triple testi tehakse kõigile rasedatele või vaid neile, kel esines eelmise raseduse ajal katkemist. Asi nimelt selles ,et aasta tagasi katkes rasedus umbes 7-8 nädalal ja põhjust kui sellist ei saanudki teada.Olen ka reesusnegatiivne, aga antikehasid siis ka ei leitud. Verd on üldse siiani võetud vaid 1 kord- kohe alguses kui rasedusega arvele võeti s.o - umbes 6 n.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Seda uuringut soovitatakse teha kõigil rasedatel. samas sageli on see analüüs valepositiivne, mistõttu mõned arstid on selllest loobunud. Kui olete 35.a või vanem, siis oleks soovitanud teiel lootevete uuringut. Npüd arvestades teie raseduse suurust soovitaks peale dekreediaega veelkord ultraheli uuringut.