soov rasestuda 15.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23-aastane ja võtnud neli aastat Femodeni. Nüüd tahaksime abikaasaga last saada. Loomulikult tahaksime kõik hästi õigesti teha. Kas pärast pillide võtmise lõpetamist tuleks mõned menstruatsioonid ära oodata, enne kui rasestuda? Ja veel - kas kodukeemiaga kokkupuutmine (sissehingamine) võib tõesti loodet raseduse ajal kahjustada?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Peale pillide lõpetamist ei pea mingit vahet teha. Kui soov on rasestuda, siis parim aeg ongi kohe peale pillide lõpetamist. Kodukeemia on ju väga erinev ja selle kohta on raske öelda konkreetselt. Oht on suurem kui olete nende ainetega seoses just tootmisel(töötate seal). Koduses olukorras ei tohiks midagi erilist olla kui olete tavatarbija.