Sünnitus 23.01.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Sooviksin omale teist last. Esimese lapsega mul sünnitustegevus peale ei alanud, kuigi kutsuti esile. Lõpuks kui peale 12 tundi algasid valud, olin valudes veel 24 h. Emaka kael oli avanenud vaid 2 sõrme, lõpuks tuli keisrilõige, kuna lapse südamelöögid hakkasid kaduma. Isegi veed ei tulnud ära, kuigi mul oli juba ajast üle pea kaks nädalat. Üldiselt kokkuvõttes oli see päris hirmutav kogemus, kuna laps päästeti viimasel minutil. Vesi oli olnud väga sogane ja roheline. Kardan kõike seda uuesti üle elada, aga teist last sooviks ka väga-väga.
Küsimus ongi, et kuna mul oli 4 aastat tagasi keisrilõige, kas ma nüüd saan ise sünnitada või tuleb plaaniline keisrilõige?
Kas selline juhus võis olla mul ühekordne, et emakakael ei avanenud või ma ei olegi sünnituseks loodud?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 26-aastane.
Kahjuks ma ei tea teie pikkust ja kaalu ja KMI ning kaasuvaid haigusi ja probleeme.
Kuigi keisrilõige on patoloogiline sünnitus, siis üle 3 aasta on piisav aeg, et planeerida uut rasedust. Kuna olete noor, siis on alati võimalus, et rasedus ja sünnitus kulgeb normipäraselt. Alati soovitatakse ikka ise sünnitada, kui tekivad takistused või ohtlikud seisundid, alles siis sekkutakse meditsiiniliselt. Rasestuge, külastage ettenähtud ajal ämmaemandat ja aidake ise kaasa, et kõik kulgeks hästi.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt - Maarjamäelt