Lootel esines ühe nabaväädiarteri puudumine 22.12.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Käisin 16.rasedusnädalal dr. Marek Shoisi juures ning avastati, et lootel esineb ühe nabaväädiarteri puudumine. Vastas meile vaid, et minu enda naistearst peaks mind tihedamini kontrollima, et laps kaalus juurde võtaks ja see oli nagu kõik. Kuid sealt ära tulles hakkasin mõtlema teiste ohtude peale. Internetist lugesin teiste kogemusi, et suurem risk väärarengule ning lapse kasv võib üleüldse pidurduda. Sisimas ma usun, et ma ei peaks nii palju muretsema. Arst ju ometi jäi ise ka rahulikuks. Kui suured on seoses ühe nabaväädiarteri puudumine lootel?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 22-aastane.
Kui küsite minult, mida teha, siis nagu akadeemilises meditsiinis kombeks, soovitan teisest nõustamist. Eestis on kehtiv Eesti Naistearstide Seltsi poolt koostatud: RASEDUSE JÄLGIMISE JUHEND,
http://www.ens.ee/webfm_send/95,
mille järgi on nii näidustused ultraheli uuringuks: kui ka näidustused doppleruuringuks: kui ka 8.3. Sünnieelne diagnostika. I trimestri ultraheliskriining toimub 19. -21.rasedusnädalal ning selle eesmärgiks on loote väärarendite avastamine. Uuringut pakutakse kõigile rasedatele. Uuring on vabatahtlik.
Kui olete rasedusega arvel Pelglinnas, siis soovitan paluda teisest nõustamist dr Kai Haldre, kui Keskhaiglas, siis dr Ferenc Szirko, kui Tartus, siis sonografist dr Karin Asser.
Operatsioone loodetel teostatakse üliharva, eriti kui pole selge, kas see oleks üldsegi vajalik.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt -Maarjamäelt.