seks raseduse lõpus 11.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere doktor! Olen 28 a.meedik (rasedus 34 nädalat, kõik on kulgenud normaalselt) śooviksin teada kaua tohib veel vahekoras olla ? Tean, et seksuaalne vahekord stimuleerib sünnitust, kuid kas see kehtib ka näiteks oraalseksi,masturbeerimise kohta? Ette tänades,Ly.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Suguelu on soovitav raseduse ajal ja orgasmi saamine raseduse ajal on teretulnud ükskõik mil moel. Raseduse ajal peate lihtsalt pisut poose valima ja asend ei tohiks lapsele liiga teha. Ehk viimased nädalad enne sünnitust võiks mees olla ettevaatlikum, väga äge seks võib soodustada lootevete enneaegset puhkemist. Orgasmid pole vastunäidustatud kunagi.