Rasestumine ja Escapelle tablett 03.09.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

02.08.2013 algas viimane menstruatsioon.
16.08.2013 olin paraku kaitsmata vahekorras, peale mida 24 h hiljem võtsin ka Escapelle tabletti.
22.08.2013 olin uues vahekorras, mis oli küll katkestatud suguühe.
02.09.2013 tegin rasedustesti ning näitab õrnalt positiivset.

Ise olen veendunud, et rasestusin siiski viimasest katkestatud suguühtest (sama partneriga olen samal viisil ka aasta varem rasestunud, siis paraku rasedus katkes).
Kas Teie hinnangul on ka tõenäosus suur, et rasestusin siiski viimasest vahekorrast, mitte 16.08 vahekorrast, peale mida sai ka Escapellet võetud? Või tundub füüsiliselt liiga vara, et 22.08 vahekord juba 02.09 näitab positiivset?

Suurimad tänud ette

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Raske öelda, kuid siiski arvan et rasestumine võis olla 16.08 päevast. Uriinitest ei pruugi näidata väga varast rasedust. hädaabi pillid ei hoia 100% rasedust ära. Ülle Kadastik