Raseduse katkestamine 09.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Selline mure, et ametliku abordi jaoks on juba aeg üle läinud, kuid last sünnitada ei ole võimalik, siis kus oleks võimalik sooritada aborti meditsiinilistel näidustustel?

Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Eestis kehtib "Raseduse katkestamise ja steriliseerimise seadus" alates 1998.a.-st. Seaduse järgi võib rasedust katkestada naise enda soovil kuni 11.nädalani. Suuruse täpsustab naistearst lisauuringutega.

Meditsiinilise näidustuse, ohu tõttu emale või lootele, otsustab arstide konsiilium. Abort meditsiinilisel näidustusel ei ole selline, nagu 11.nädalani. Naine sünnitab hukkunud loote kuni 21.nädalani. Patsiendid kutsuvad sellist med.näid. - "kunstlikuks sünnituseks". Mõelge.

Pöörduge kiiresti (kohe!) naistearstile, et saada vajalikku teavet. Vähemalt helistage mulle, täpsustage oma vanus. Med.näidustuse alla kuuluvad ka noored kuni 15. Tegutsege! Te peate tulema toime oma probleemile lahenduste leidmisega. Konsulteerige ka partneriga, vanematega, vanavanematega jm.

Naistearst G.Litter