Tumepruun eritis raseduse alguses 20.06.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Rasedust on hetkel 7nädalat +2p. Mure on selles, et nädal aega tagasi hakkas tulema tumepruuni(peaaegu musta) eritist nng vahel ka verd. Käisin naistearsti juures, tehti ultraheli. Süda loodel lõi ilusti. Kirjutati välja Duphaston tbl 1tbl 3 korda päevas. Võtan neid juba nädal aega, aga ei mingeid tulemusi. Ikka on tumepruuni limajat eritist, täna tuli ka natuke verd. Kas oskate mingit seletust anda, miks selline asi toimub ja mis seda põhjustada võis? Eelmise rasedusega (sünnitus oli 2a7k tagasi) ei olnud mul terve raseduse jooksul ühtegi sarnast eritist. Kas on katkemisoht?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 31-aastane.
Määriv voolus võib olla tingitud haavandist emaka kaelal, emaka kaela põletikust, tupepõletikust jpm.
Üks võimalustest on ähvardav raseduse iseeneslik katkemine. Jätkake ravi Duphastoniga, günekoloogilist ultraheliuuringut võiks korrata 2 nädala järgi.
Võite ise pöörduda laborid.ee:
http://www.quattromed.ee/patsiendile/verevotukohad/
ja paluda teostada rasedushormoon HCG kord nädalas või kahe nädala järel, HCG tõus oleks positiivne.
Määrimise ajal soovitav säästev raseda režiim, tarvitage foolhapet ja vitamiine rasedatele.
G.Litter, naistearst.ee, Maarjamäelt