loote südametöö 05.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere doktor !

Millest võib tulla selline asi, et 8.rasedusnädalal ei ole nähe loote südametööd ?

Nagu ma tean, peaks seda näha olema juba 6. nädalal.Mis võis põhjustada

selle seiskumise või üldse selle, et süda ei hakanud tööle.Mulle tundus

kummaline, sest loode vastas oma mõõtmetelt täpselt 8.nädalale ja mul ei olnud mingeid probleeme st.ei määrinud ega valutanud.... Käisin ka teises

raviasutuses ja ka seal ei nähtud südametööd, arst ütles, et ega need ei teki ka enam ja tehti puhastus.Praegu on kõik füüsiliselt möödunud ilma probleemideta.

Ettetänades Maie.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Põhjuseid võib olla rohkelt. Selleks suuruseks peab kindlasti loote südamelöögid nähtavad olema. Võib olla loote väärareng, loote viiruslik kahjustus jne. Kui süda on lakanud äsja ,siis naine ei pruugigi midagi tunda. Kaebused eelkõige määrimisena või verejooksuna ja valudena tekivad mõne aja möödudes.