Beebipillidega alustamine 14.10.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Võtsin 9 päeva tagasi igaks juhuks SOS pilli, kuna kondoom libises maha. Päevad hakkasid 6 päeva pärast SOS pilli võtmist (ehk 1päevase hilinemisega). Hakkasin vereerituse kolmandal päeval võtma beebipille ning järgneval kahel päeval oli vereeritus väga väike, tavaliselt on suurem. Kas vereerituse vähenemine on tingitud beebipillide võtmisest või on võimalus, et tegu ei olnudki päevadega, vaid SOS-pillidest tekkinud vaheveritsusega? Kui kaua peaks sellisel juhul kasutama ka lisaks beebipillidele kondoomi? Infolehel on kirjas, et kondoomi tuleks kasutada 7 päeva, kui alustada 2.-5. päeval, aga kui tegu ei olnudki menstruatsiooniga, vaid SOS-s pillidest tekkinud vereeritusega?

Ette tänades

P.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Suure tõenäosusega teil oligi veritsus, mis algas SOS pillide tagajärjel.Need pillid põhjustavad sageli veitsusi ja tsükkel võib mõnda aega olla ebaregulaarne. Kui te olete alustanud pillidega , siis võtke neid edasi skeemi järgi ja kondoomi kasutage nädal aega. Pillide foonil tsükkel reguleerub. Lugupidamisega Ülle Kadastik