Nolicin raseduse alguses 06.10.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem on selles, et juba ligi aasta on kestnud põiepõletikud. Seekord tehti külv ja määrati välja Nolicin 400mg. Alustasin rohu võtmist (02.10). Täna (06.10) sain teada, et olen rase. Enne seda (27.09 oli rasedustest negatiivne). Samuti kirjutati mulle välja Dalacin kuulid, kuid neid pole ma veel tarvitama hakanud. Kuidas peaksin edasi toimima? Tean, et neid ravimeid ei tohi rasedusega tarvitada...kuid kas peaksin kuuri siiski lõpetama?
Teine mure põiepõletikega..olen söönud juba sortide viisi erinevaid antibiootikume (ka seda, mida praegu) ja ikka pole lahti saanud. Naistearst tegi proovid ja kõik oli korras olevat peale selle, et emakakael pisut punane (mille vastu määras Dalacini kuulid). Tahtsin teada kas ka ureaplasma proov tehakse koos teiste proovidega?
Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Nolicin ei ole soovitav raseduse ajal, samas kui te võtsite mõned päevad ,siis sellest ka midagi paha ole. Seda preparaaati kirjutatakse raseduse ajal kui midagi muud ei sobi ja ravi on vajalik. Imetamise ajal on preparaat täiesti vastunäidustatud. Dalacin soovitav ravina kasutada raseduse teises pooles, kuid vajadusel võib ka varem seda ordineerida. Ureaplasma analüüdsi rutiinselt ei võeta nagu klamüüdia ja gonorrea. Kui selleks on näidustus, siis võetakse ureaplasma. Kui teil on kroonline põiepõletik, siis ureaplasma analüüs on hädavajalik.
Lugupidamisega Ülle Kadastik