Raseduse säilitamine 15.08.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Eelmise aasta jooksul oli mul kaks spontaanaborti, mõlemad 6. nädala alguses (lootekotid tühjad ja verevarustus puudus). Puhastusid ise, ilma tableti abita. Enne teist rasedust ootasime 6 kuud. Mõlemal korral rasestusin kohe ja mõlema raseduse ajal ei tarvitanud mingisuguseid ravimeid. Pärast teist spontaanaborti oli Ureaplasma positiivne, mis ka meil mehega ka välja raviti. Geneetikute poolt kummalgi geenmutatsioone ei tuvastatud. Esimesest rasedusest siiani on arstid läbivaatusel täheldanud, et emakakael punetab õrnalt, kuid ravi ei ole määranud.
Kuna kolisin välisriiki, jäid muud uuringud tegemata. Nüüd, ca 2 kuud tagasi ravisin välja ka emakakaela põletiku. Arst kirjutas välja 2-ks kuuks Duphastoni (16st päevast 10 päeva).
Arvatav menstruatsioon peaks algama 24ndal, ent keha käitumise järgi kahtlustan, et olen uuesti rase. Mure on selles, et kõht on pea alaliselt tugevalt pinges (nagu oleks tsement kõhus). Igasugune füüsiline pingutus, isegi väike rahulik jalutuskäik tõstab kõhupinget veelgi, lisaks läheb kõht valulikuks (eelmiste rasedustega sama muster).
Duphastoni jagub 21. augustini ja arsti juurde saan 29ndal. Kas on võimalik, et raseduse korral ei tee nädal aega ilma toetava ravita halba? Kui on väga pinges olnud, olen võtnud 1x No Spad. Olen väga mures, kuna kolmas kord ei tahaks enam seda kõike uuesti läbi elada.

Aitäh!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kerge pinge alakõhus raseduse algul on üsna tavapärane. Võtke Noshpaad kolm korda päevas ja Duphastoni seni kuni teil seda jätkub. Vahekorras ärge seni olge ja püüdke olla rahulik. Kui teil oli ureaplasma positiivne ja nüüd on see ravitud, siis võiks arvata et seekord läheb paremini. Ureaplasma võib olla katkemise põhjuseks. Kui jääb väike vahe Duphastoni võtmisega, usun, et sellest pole suurt midagi
Dr Kadastik