Voolus peale sünnitust 24.06.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Sünnitusest on möödas pea kolm kuud, aga ikka veel eritub õrnalt pruunikat ja pisut ebameeldiva lõhnaga voolust. Arstile on aeg järgmise kuu lõpus spiraali paigaldamiseks. Milles võiks olla asi? Päevad ei ole veel hakanud ja toidan ainult rinnaga.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 24-aastane. Sünnitusjärgselt kuni 2 kuud on tavapärane lohhia-voolus.
Kas tarvitate minipille Cerazette, kuna toidate rinnaga? Kui ei tarvita, siis tuleb välistada soovimatu rasedus, tehke hommikusest uriinist rasedustest. Välistada tuleb veel sugulisel teel levivad põletikud, ka tupepõletikud ja emaka kaela põletikud. Spiraalid ei ole küll kaasajal enam esmavalik, aga peaksite küsima informatsiooni kõikide võimaluste kohta.
Sünnitusjärgse patsiendina saaksite aja ka varem, vajalik isikukood, kas online teel, meili teel või telefoni teel.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt