Evra plaastrite mõju rasedusele 20.04.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Millist kahju võivad tekitada rasedusele Evra plaastrid? Eelmine reede tegin rasedustesti, mis osutus positiivseks, seni aga olen kasutanud Evra plaastreid, ilmselt 6 nädalat, kui olen olnud rase. Plaastri kasutusse tekkis apsakas ja unustasin peale menstruatsiooni selle peale panna 1ks nädalaks, kuid peale seda kasutasin nagu tavaliselt edasi kuni siiani. Kas on kogemusi, kui kahjulikku mõju need avaldada võivad, kas abort on ainuke võimalus?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Pole leitud, et rasestumisvastased preparaadid mõjutaks loodet. Kui raseduse kulg siiani kõik normipärane, siis midagi tegema ei pea. ja kandke rasedust edasi. KUi tekib raseduse peetumine või muu kaebus, siis üheks põhjuskes võiks pidada EVRA plaastrite kasutamist., samas põhjuseid on ka palju muid. Dr kadastik