Raseduse diagnoosimine 17.04.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olin vahekorras rasestumiseks kõige sobivamal ajal. Menstruaaltsükli pikkus on 25-28 päeva. Enne oodatavat menstruatsiooni umbes 5 päeva tekkis kerge 2päevane veritsus-veri heleroosa. Nüüd eile oleks pidanud päevad hakkama-pole sedamoodigi. Esineb iiveldus, isumuutused, meeletu väsimus, magan kogu aeg, pearinglus. Iiveldus suureneb iga päevaga, kõht imelik ja valulik. Rasedust ei näita ka kõige tundlikum test.
Mida teha, olen 45 ja eelmine rasedus peetus. Kuidas end hoida ja kas oodata uue testiga veel või minna günekoloogi juurde juba praegu?

Ette tänud

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Uriinitest ei pruugi väga varast rasedust näidata, seega soovitaks minna günekoloogi poole ja teha verest rasedushormooni väärtus, mis näitab hästi väikest rasedust.Ülle Kadastik