HCG-näit ja raseduse peetumise oht 15.02.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Viimane mens oli 12.01.12, tsükkel 32 päeva. Rasedustest postiivne ja HCG näit veres (14.02.12) ligi 50. Mul on olnud 2 raseduse katkemist varem. Olen 25aastane. 5 kuud tagasi oli emakakaela konisatsioon ja emakaõõne abrasioon. 11.02 (12 päeva peal OV) oli väga vähest määrimist (korraks ainult), kas see võis pesastumine olla? Käisin arstil ja arst ütles, et emakaseinad on ebaühtlase paksusega, UH tegi ka ja loodet näha ei olnud, ütles, et on üks koht kuhu on arvatavasti tekkimas. Kas see on normaalne, et emakaseinad on ebaühtlase paksusega (eriti kui abrasioon on olnud)? Kas see HCG näit on liiga madal ja tähendab peetumise ohtu? Kas arst ei oleks pidanud määrama uut veretesti rutem kui 2 nädalat? Ma pean nüüd 2 nädalat mõtlema, et kas kõik on korras. Veel küsin, et kui varakult määratakse Duphastoni?

Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Nii väike HCG väärtus näitab et rasedus on ,kuid väga väike, mis ka menstruatsiooni arvestades ei peaig suurem olema. Hormooni väärtust võiks hinnata 2 päeva vahega, siis on näha selle dünaamikat. kUi seel tõus on kahekordne 48 tunni vahega, siis peaks kõik hästi olema. Ultrahelis peaks nägema loodet kui hormooniväärtus on pisut üle 1000üh. Ebaühtlane emaka limaskesta paksus ei tähenda midagi halba.Limaskest on paks ja muutubki selliseks. Dr Kadastik