Verejooks, rasedus 3. kuu 20.12.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Zdravstvuite.
U menja seichas 11 nedel i 2 dnja beremennosti. Na 9nedeljah i 2 dnja bylo krovotechenie. Alaja krov utrom, potom neskolko dnei mazalo korichnevym i proshlo. Delali ultrazvkuk, plod zhivoi. Na 11 nedele opjat krovotechenie utrom, tozhe alaja krov, mazhet korichnevym neskolko dnei. Opjat delali uzi, plod zhivoi i vyros, po uzi srok dazhe 11nedel i 4 dnja pokazal. Chto eto mozhet byt, vrachi govorjat, chto prichiny ne znajut

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 27-aastane. Saan aru teie kirjast, et veritsus on alati hommikuti. Kas võib veritsus olla peale vahekorda? Veritsuse põhjusi võib olla väga palju: kontaktveritsused emaka kaela haavandi tõttu, põletikud tupes, põletikud emaka kaelal, loote kinnitumine ja pesastumine, platsenta kinnitumine, platsenta eesasetsus, hormonaalsed kõikumised, traumad, stress jpm. Kui on määrimine või veritsus, siis oleks oluline säilitada raseda režiimi: hoiduda suguelust, treeningutest, raskuste tõstmisest, vaimsest ja füüsilisest pingest jpm.
Soovitavad on loengud rasedatele, rasedate jooga, rasedate võimlemine ja vesivõimlemine jm.
Tarvitage vitamiine rasedatele ja foolhapet väärarendite profülaktikaks.
Muretsemiseks ei ole põhjust, kui rasedus kasvab ja loode areneb.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt