Miks pole õnnestunud rasestuda? 24.10.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline, et oleme soovinud veel ühte last, kuid siiani pole õnnestunud. Sünnitasin 2.aastat tagasi, imetasin poega 10 kuud, siis kui imetamise lõpetasin, algasid ka päevad. Oleme olnud regulaarselt vahekorras, teinud ovulutsiooniteste, need on olnud pos., olme siis olnud vahekorras, kuid rasedustest on olnud alati negatiivne. Peale sünnitust on päevad ebaregulaarsed, paar kuud algasid ilusti...algasid 28.ndal kuupäeval, kestsid 5 päeva, kuid siis lükkusid edasi kogu aeg 3 päeva võrra, nüüd algavad 13 ndal kuupäeval. Millest tuleb selline kõikumine? Kas keha pole veel peale sünnitust taastunud? Või võib olla põhjus milleski muus? Sooviksime veel ühte last, kuid siiani pole kahjuks õnnestunud :( no ülekaalu on ka vähe, kuid ei usu, et see on põhjuseks...või on?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 39-aastane. Teil on õigus, kõik nimetatud põhjused vähendavad viljakust: menstruaaltsükli häired, ealised muutused, ülekaal jpm.
Ise saate hakata tarvitama vitamiine naistele Livol Multi Total ja meestele, foolhapet, viia kaal KMI järgi normi.
Peaksite broneerima aja naistearstile: oluline on günekoloogiline ultraheliuuring. Esialgu oleks võimalik II faasi toetav ravi ja ovulatsioonide stimulatsioon. Kui soovitud rasedus ei saabu, siis on vajalikud uuringud: põletike uuringud, mehe kontroll viljakusega tegeleva androloogi juures, laparoskoopiline munajuhde läbitavuse ja väikevaagna kontroll teil jm. Alati on võimalik ka kunstlik viljastamine, kuid alates 40 on see tasuline.
Loodetavasti rasestute peagi. Positiivseid teste soovides,
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt