Rasedus ja/või selle suurus? 23.08.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Eelmised päevad hakkasid 28. juulil. 30 juuli oli kaitsmata vahekord. Halva enesetunde tõttu andisn 23.08 verest hcg, mille näit oli 94,9. Minu küsimus on, kas tegemist võib olla rasedusega, kuigi ühe toimus päevade ajal ja tampooniga, kui jah, siis kui suureks (mitme päevaseks) peetakse 94,9 hcg tulemusega rasedust? Kas SOS-pilli Escapelle võtmine juulikuus võib mõjuda nii, et järgmine munarak valmib kohe peale päevi? tsükkel on muidu 28 päeva.

Tänud ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 36-aastane.
HCG viitab rasedusele, kuid ka patoloogilisele rasedusele ja ka emakavälisele rasedusele. Peate tegema otsuse, milline on teie soov: kas soovite veel sünnitada või ei soovi. Kui soovite sünnitada, siis tuleb günekoloogilise ultraheliuuringuga täpsustade raseduse asukoht, kestvus jm. Kui te ei soovi sünnitada, siis on võimalik raseduse kirurgiline katkestamine ja laparoskoopiline munajuhade sulgemine sama narkoosi ajal.
Broneerige uus aeg naistearstile.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt